Hlavní stránkaOhláškyVývěska

Dvacátý devátý týden v mezidobí

• V těchto dnech, konkrétně od 25. 10. do 8. 11. 2024 je možnost získat mimořádné milosti (plnomocné odpustky) pro naše zemřelé, kteří to stále potřebuji. Jak uvádí liturgický kalendář: Na základě dovolení Apoštolské Penitenciárie ze dne 11. 1. 2020 mohou věřící v naši republice získat plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé (tedy od 25. října), pokud z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 2. do 8. listopadu. Toto dovolení platí na dobu sedmi let.
    Odpustky pro duše v očistci: Od 1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den je možno při návštěvě kteréhokoli kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry. Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.