Pomazání nemocných

Tato svátost je nabídkou pro každého nemocného, který potřebuje posilu i povzbuzení jak v tělesných, psychických i duševních problémech. Lze o ní projevit zájem i když nevíte jste-li disponování přijmout. v takovém případě i společný pohovor zvláště spojen s modlitbou, nebo požehnáním zajisté přináší vnitřní úlevu i když nedojde k samotnému přijetí svátosti. Pokud nevíte jak postupovat, je možné nás kontaktovat přes PODATELNU.
Svátost pomazání nemocných je možné přijmout po předchozí dohodě s knězem, a to buď přímo v kostele, v nemocnici nebo doma, pokud se jedná o nemoc, která znemožňuje návštěvu kostela.
Společné přijetí této svátosti se vykonává v souvislosti s mezinárodním dnem nemocných (11. února – Památka Panny Marie Lurdské) a to na základě patřičné přípravě či konzultace spojené se svátosti smíření.