Ovečky

Ovečky – sv. Terezka

„Svatá Terezie říkala, že „Být malý znamená nemít strach kvůli svým chybám a nedostatkům, protože děti často upadnou, ale jsou přiliš malé, než aby si ublížily.“ I my máme své veliké chyby a hříchy, ale nesmí nás to zabrzdit v lásce k Bohu a druhým lidem, ke kamarádkům i k těm, s kterými nekamarádíme. Vždycky, když uděláme něco špatně, se musíme umět zvednout a jít dál. Mít rád Pána Boha a druhé musí být pro nás vždy důležitější než naše vlastní bolístky.“
citováno z webu: deti.vira.cz 2023. Památka sv. Terezicky z lisieux. deti.vira.cz 8.11.2023 (https://deti.vira.cz/clanky/pamatka-sv-terezicky-z-lisieux, 8.11.2023)

Minulý týden jsme si s dětmi povídali o životě sv. Terezky. Pro lepší pochopení a zapamatování jsme použili komiks. Symboly sv. Terezky jsou růže a kříž. V závěru našeho setkání jsme si křížek s růží vyrobili a děti si je odnesly domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *