OstatníPozvánky na akce

TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT

Na slavnost ZJEVENÍ PÁNĚ (TŘÍ KRÁLŮ) už tradičně pamatujeme na službu Charity. Proto v období kolem této slavnosti probíhá sbírka na podporu charitního díla. Podle této slavnosti se také ujal název této sbírky (Tříkrálová sbírka). A taktéž v tomto čase si lidé na mnoha místech nechávají žehnat své domovy a přitom se tak účastní i samotné sbírky.
Stejně tak je už tradice, že se pořádají koncerty na podporu sbírky. Zatím co u nás koledníci navštěvuji domovy lidí a přináší tak Boží požehnání všude tam , kde jsou přijati tak na mnoha místech dodnes přichází žehnat domy a jejich obyvatelům kněží a toto tradiční požehnání konané v období po slavnosti Tří králů se tak dnes také spojuje se samotnou sbírkou.

Zveme Vás na jednu z těchto forem sbírky a to na Tříkrálový koncert do jezuitského kostela v Klatovech. Na slavnost Třech králů 6. 1. 2023 bude v jezuitském kostele od 17-ti hodin slavena mše svatá spojená s žehnáním vody, křídy a kadidla (k žehnání naších příbytků) a po ní pak od 18:30 zveme na samotný Tříkrálový koncert. Těšíme se na Vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *